Cumhurbaşkanı Yemin Etti Yeni Sistem Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından Meclis’te yemin etti ve yeni Başkanlık Sistemi resmen hayata geçirildi.

SİYASET 09.07.2018, 22:27
Cumhurbaşkanı Yemin Etti Yeni Sistem Başladı

Başkanım Diyeceksiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemde tarafsız olacağına dair yeminini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde etti. Protestolar ile karşılaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yemininin ardından gazetecilerin sorularına da yanıt verdi. Gazetecilerden birisinin bundan sonra size başkanım mı diyeceğiz efendim şeklindeki sorusuna başkanım diyerek yanıt verdi.

Erdoğan Anıtkabir ziyaretinde de bulundu. Ziyaret esnasında özel deftere de yazı yazan Erdoğan bu yazısında önemli noktalara değindi. Bu kapsamda cumhuriyetin 100.yılına atıfta bulunan Erdoğan cumhuriyet değerlerine sahip çıktıklarını da dile getirdi.

Özel Basım 1 Liralar

Beştepe’de düzenlenen törene farklı ülkelerden toplam 22 devlet başkanı katılırken 28 de parlamento başkanı ve başbakan katıldı. Dünya genelinde büyük bir ilgi ile takip edilen başkanlık töreninde ayrıca dikkat çeken bir ayrıntı da yer aldı. Bu ayrıntı ise özel olarak basılan 1 liralar oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkan seçilmesinin ardından basılan bu paralar ziyaretçilere dağıtılacağı gibi aynı zamanda tedavüle de sokulacak. Böylelikle vatandaş da özsel olarak basılan bu 1 liralara sahip olabilecek. Manevi değerinin maddi değerinden bir hayli fazla olması da beklenen bu paralardan daha önce de çeşitli vesileler ile basılmıştı. Bu kapsamda son olarak 15 Temmuz gününe özel para basılmıştı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)