Cumhurbaşkanı İmamoğlu’nun Mektubuna İlişkin Değerlendirmeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vermiş olduğu mektubunu basınla paylaştı. Cumhurbaşkanın değerlendirmeleri…

SİYASET 18.01.2020, 00:01 19.01.2020, 00:28
Cumhurbaşkanı İmamoğlu’nun Mektubuna İlişkin Değerlendirmeleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a kanal İstanbul hakkında bir mektup yazdığını ve teslim edildiğini basın tarafından dillendirilmişti. Kamuoyu bu mektubun içeriğinin kanal İstanbul olduğunu ancak içeriğinin ne olduğu merak konusuydu.

Erdoğan mektuba ilişkin olarak Ekrem İmamoğlu’nun mektubunun özel ve kişisel olduğunu ve içeriği hakkında bilgi vermem doğru değil dedi. Cumhurbaşkanı Cuma çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlarken siz olsanız size bir mektup gelse açar okurumsunuz dedi.

Kanal İstanbul hakkındaki duygu ve düşünlerini yansıttığı düşünülen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise mektuba ilişkin her hangi bir açıklama gelmedi. Gündemde olan ve ÇED raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığı açıklamalarında bulunan Bakan Kurum önümüzde bir engelin bulunmadığı ve planlanan zamanda Kanal İstanbul’un yapılacağını bugün basın mensuplarının karşısına çıkarak açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
naki kaya 1 yıl önce
k maras elbistandayim bosdayim is aruyorum yardımcı olurmusunuz lutfen