Cumhurbaşkanı İdilb’deki Şehit Sayısını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İdlib’te son 1 ay içerisinde 59 şehit verdiğimizi açıkladı.

SİYASET 08.03.2020, 21:02
Cumhurbaşkanı İdilb’deki Şehit Sayısını Açıkladı

34’ü Regaip Kandilinde

Son zamanlarda en sıcak gündem maddelerinin başında gelen İdlib konusu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi. Erdoğan, İdlib’de son 1 ay içerisinde 59 şehit verdiğimizi ifade etti. Şehitlerimizin 34’ünün ise Regaip gecesinde vefat ettiğini bildirdi. 

Amacımız İnsani Krizi Sonlandırmak 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de amacımızın toprak ilhak etmek olmadığını açıkladı. Asıl amacın ülkemize gelen 4 milyona yakın Suriyeli ile kapımıza dayanan 1,5 milyon Suriyeliyi tekrar memleketlerine göndermek olduğunu aktardı.

Kadınlar Günü etkinliğinde konuşma gerçekleştiren Erdoğan, Moskova’da varılan mutabakat hakkında da açıklamalarda bulundu. Bu anlaşmanın arka planında da bu asıl amacın gizli olduğunu aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutabakat konusunda verilen sözlerin yerine getirilmemesi durumunda gerekeni yapacaklarının da altını çizdi. Bu konuda bölgedeki askeri hareketlilik devam edecek. 

Erdoğan, Suriye’deki bölücü terör örgütü faaliyetleri sona erdirilmeden Suriye’de istikrarın sağlanamayacağını da dile getirdi. İstikrarın ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanması konusunda ise gereken tüm tedbirleri alacaklarını da açıkça beyan etti. Bu bağlamda Türk halkının mazlum Suriye halkının yanında olduğunu da ifade etti. Erdoğan, kadınlar günü münasebeti ile yapılan konuşma ve paylaşımları da dinledi. Bazı yürek yakan hikayeler karşısında kendisini tutamayan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan göz yaşlarına boğuldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)