Cumhurbaşkanı Gençlerin Sorularını Yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Festivali kapsamında gençler ile bir araya gelerek onların sorularını yanıtladı.

SİYASET 07.05.2018, 16:38
Cumhurbaşkanı Gençlerin Sorularını Yanıtladı

“Afrin Konusunda Kararlıyız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak gençlere Afrin mesajı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kararlılık ile Afrin’de duracaklarını belirtti. Daha önümüzde İdlib, Tel Rıfat ve Münbiç olduğunu da ifade etti. Afrin’in haklı bir dava olduğunu ve bu konuda hiçbir geri dönüşün mümkün olamayacağını bir kere daha gençlere vurguladı.

15 Temmuz Hatırlatması

Seçilme yaşının indirilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada 15 Temmuz mücadeleci ruhuna vurgu yaptı. Geçlerin çok daha büyük başarılara imza atabilecek donanımda olduğu belirterek; seçme yaşı 18 ancak seçilme yaşı 25 olmasının doğru olmadığını ifade etti. Çünkü asıl zor olanın seçilmek değil seçmek olduğunu söyledi.

Uyuşturucu İle Mücadele Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerin uyuşturucu ile ilgili sorunlarının önemine de dikkat çekti. Çağımızın sorununun uyuşturucu madde kullanımı olduğunu açıkladı. Bu sorun nedeni ile her yıl çok fazla sayıda insanın hayatını kaybettiğini ve bir an önce bu duruma engel olunması gerektiğini vurguladı. TBMM bu konuda çalışmalar yaptığından bahsederek; uyuşturucu maddelerin önlenmesi konusunda komisyon oluşturulduğunu ve bu komisyonun çözümler sunarak etkili bir şekilde baş etme yöntemleri geliştireceğini belirtti. Gençlik soruları karşısında uyuşturucu konusunda sivil toplum kuruluşlarından da destek beklediğini söyledi. Bu sayede uyuşturucu seferberliği ile sorunu çözülebileceğine dikkat çekti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)