Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sınır Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün itibari ile sınırların açılması ile birlikte son 24 saatte sınırdan geçen mülteci sayısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

SİYASET 29.02.2020, 18:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sınır Açıklaması

Şuan itibari ile Avrupa ülkelerinin en çok konuştuğu konulardan birisini de Türkiye’nin sınır kapılarını açması konusu oluşturuyor. Avrupa ülkelerinin verdiği sözleri tutmaması ve mülteci nokrasında Türkiye’yi yalnız bırakmaları sonucunda Türkiye Dün itibari ile sınır noktalarına serbest bırakmıştı. Bu haberin duyulması ile birlikte başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her noktasından mülteciler akın akın sınır kapılarına geliyor.

Yunanistan her ne kadar sınır kapılarını kapatsa da mülteciler bot ve teknelerle Yunan adalarına çıkmayı başarıyor. Kamuoyu ise şuana kadar ne kadar mültecinin sınırı geçtiğinin cevabını arıyor.

18 Bin Mülteci Sınırı Geçti

Türkiye’nin geçişlerine hiçbir suretle müdahale etmediğini ve mültecilerin kaçının sınırı geçtiğini Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi olarak açıklandı. İstanbul Dolmabahçe Sarayı’ndaki çalışma ofisinde İstanbul’un AK Partili eski ve yeni milletvekilleri ile bir araya gelen Erdoğan, Türkiye sınırlarından çıkan göçmenlerin sayısının 18 bini geçtiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan sonrada artık kapıları kapatmayacaklarını ifade ederek kimsenin Türkiye’yi bu konuda yalnız bırakmaya hakkının olmadığını belirtti. Hafta sonu itibari ile sayının 30 bine çıkacağı ifade edilirken sınırda olası bir yığılma ile birlikte Yunanistan’ın bunu kontrol altına alabilmesinin imkânsız olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)