Cumhurbaşkanı Erdoğan Korona Virüsten Nasıl Korunuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan kovid 19 nedeniyle 3 haftadır külliyeden çıkmıyor ve konuk da kabul etmiyor.

SİYASET 18.04.2020, 09:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan Korona Virüsten Nasıl Korunuyor

Devlet Başkanına Yakışır Şekilde Korunuyor

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın virüsten nasıl korunduğunu Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı. Canlı yayına bağlanan Kalın, korona virüs mücadelesini değerlendirdi. Vatandaşların alınan önlemlerine harfiyen uymasını istedi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sıkı önlemler aldığını anlattı. Erdoğan’ın Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan önlemlere riayet ettiğini açıkladı. 

Tam 3 haftadır Cumhurbaşkanı ve danışmanları gibi yakın çevresi dışarı çıkmamaktadır. Aynı şekilde saraya da konuk kabul edilmiyor. Programlar buradan video konferanslar yoluyla yürütülüyor. Bir devlet başkanına verilen önemin örneği olacak şekilde sıkı koruma altında bulunuyor. Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi herkesin de kurallara uymasını istedi. 

Vatandaşlar İşe Gitmek Zorunda

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanının virüse karşı olan hassasiyetinin vatandaşlara da örnek olmasını istedi. Ancak maalesef ki vatandaşların bir kısmı halen işe gitmek zorunda ve evde izolasyona uyamıyor. En azından iş gibi zorunlu hallerin dışında minimum düzeyde dışarı çıkılmalıdır. Market, fırın gibi zaruri ihtiyaçlar için en tenha saatler seçilmelidir. Dışarı çıkıldığında ise sosyal izolasyona uymak gerekir. Bu önlemlere uyulduğu takdirde ülke olarak kısa sürede normalleşme beklentisi mevcuttur. Daha fazla kısıtlanmamak için kısa süreliğine özgürlüklere ara vermek gerekmektedir. Salgın riski azaldıkça normalleşme başlayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)