Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlarla Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yoluyla belediye başkanları ile bir araya geldi ve korona virüs gündemini konuştu.

SİYASET 02.04.2020, 22:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlarla Bir Araya Geldi

Belediyelere Talimatlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanları ile bir araya gelerek korona virüse karşı alınacak olan önlemleri konuştu. Görüşme video konferans yoluyla elektronik ortamda yapıldı. Bu süreçte belediyelere düşen görevler hatırlatılarak cadde, sokak, çarşı, pazar temizliğinde daha dikkatli olunması istendi. Gıda ve temizlik ürünlerine yapılan denetimlerin arttırılmasını istedi. 

Evden çıkması yasak olan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması istendi. Geçim sıkıntısı çekenlerin belirlenerek yardım edilmesi ve sorumluluğun belediyelerde olduğu hatırlatıldı. Şu süreçte ilk önceliğin vatandaşın yoksulluk çekmemesi olduğu belirtildi. 

İcraatlar Hatırlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise şu ana kadar alınan önlemleri özetledi. Salgının sadece sağlık değil, ekonomik yönünden de bahsetti. Vergilerin ertelenmesi ve destek kredisi sunduklarını belirtti. Şu ana kadar virüse karşı pek çok ülkeden iyi bir duruş sergilediklerini ancak halen yeterli olmadığını söyledi.

Diğer yandan başlattıkları kampanyaya destek de istedi. “biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasının devam ettiğini hatırlattı. Bu kampanyaya destek olunmasını istedi. Kampanyadan elde edilen tutarın tamamının doğrudan ihtiyaç sahiplerine aktarılacağını hatırlattı.

Şu anda ülke olarak topyekün bir düşmana karşı mücadele ettiklerini hatırlattı. Korona denen sinsi düşmana karşı tüm hesapların bir kenara bırakılarak vatanın geleceği için birlikte mücadele edilmesini istedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)