Cumhurbaşkanı Erdoğan ASDEP Personeli Alımı Yapılacağını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin seçim beyannamesini açıkladı ve 4 bin ASDEP personeli alınacağını belirtti.

SİYASET 25.05.2018, 08:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan ASDEP Personeli Alımı Yapılacağını Açıkladı

Aileye Destek Programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim beyannamesinde ASDEP personellerine de yer ayırdı. Bugüne kadar 3 bin personel alındığını belirten Erdoğan seçimden sonra da 4 bin personel alınacağını müjdeledi.

Aile Sosyal Destek Programı kapsamında dezavantajlı durumda olan ailelere ulaşıldığını ifade eden Erdoğan bu programın tüm Türkiye’de hayata geçirileceğini ifade etti. Bu sayede vatandaşlarımızın ve ailelerimizin sosyal destek olmadan hayatta kalabileceklerini de dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu programla ilgili mevzuat ve bilişim altyapılarının da hazırlandığını dile getirdi. Bu hazırlıkların tamamlanması ile birlikte tüm ülke genelinde personeller aktif bir şekilde çalışmaya başlayacaklardır.

Bu konu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da önemli açıklamalarda bulunmuştu. Daha önce 3 bin olarak belirlenen sayı 4 bine çıkarılmıştı. Bakan Sarıeroğlu bu alımların 2018 yılı içerisinde yapılacağını da dile getirmişti. Hali hazırdaki duruma göre değerlendirildiğinde alımların seçim sonrasında yapılacağını ifade edebiliriz. Zira henüz herhangi bir ilan yayınlanması da söz konusu olmamıştır.

Alımların hangi pozisyonlarda ve illerde olacağının da henüz belli olmadığını ifade etmeliyiz. Ancak ilanların yayınlanması ile bu soru işaretleri de giderilecektir. Uzun süreli bir program olması nedeniyle ilerleyen süreçte de alımlar yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)