Cumhurbaşkanı Ankara’daki Korona Virüs Toplantısı Öncesinde Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Çankaya Kökünde korona virüsle mücadele eşgüdüm toplantısı yapılıyor.

SİYASET 18.03.2020, 19:35
Cumhurbaşkanı Ankara’daki Korona Virüs Toplantısı Öncesinde Konuştu

Ekonomik Zorluklar Çıkacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıdan önce kameraların karşısına geçerek basın açıklamasında bulundu. Toplantıdan sonra kamuoyunu bilgilendireceklerini söyledi. Şu anki durum ve alınacak olan tedbirler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Sivil hayatı durdurma noktasına gelen virüsün sonuçlarının sadece sağlık alanında değil, ekonomik alanda da olacağını söyledi. Bu sonuçları azaltmak için de üretimin, istihdamın ve ticaretin canlı tutulmak zorunda olduğunu açıkladı. İşte bunu sağlamak adına toplantıda görüşmeler yapılacaktır. 

2018 yılından beri devam eden ekonomik sıkıntılar yavaş yavaş azalırken, ekonominin düşüşü sert etkiler yaratacaktır. Bu nedenle virüs süreci iyi yönetilmeli ve salgına dönüşmemelidir. İşte bu olumlu tablo sağlanırsa Çin’de duran üretimin alternatifi olarak Türkiye’yi güzel günler beklemektedir. 

Çin’de salgının boyutlarının çok yüksek olmasından ötürü Çin’den alışveriş yapan diğer ülkeler Türkiye’ye yönelmiştir. İşte bu avantaj virüse takılmamalıdır. Bunun için Türkiye gereken adımları atacaktır.

Toplantıda Neler Görüşülecek?

Yapılan korona virüs toplantısında Sağlık Bakanı 5 dakika, kabine üyeleri 3 dakika ve STK’lar 5 dakika konuşma yapacaktır. Toplantıya çok sayıda kişi katılacağı için uzun sürecektir. Toplantıda sadece sağlık değil ekonomi alanında da kararlar alınacaktır. Bölgesel konular da toplantıda görüşülecektir. Toplantı sona erince ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)