Cumhurbaşkanı Adayı İnce EYT İçin Söz Verdi

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Manisa Kırkağaç’ta vatandaşlara gerçekleştirdiği konuşmasında EYT sorununa değindi.

SİYASET 15.05.2018, 18:30
Cumhurbaşkanı Adayı İnce EYT İçin Söz Verdi

İlk Onu Çözeceğim

Cumhurbaşkanı Muharrem İnce seçim kampanyaları kapsamında Manisa Kırkağaç’a gitti. Burada vatandaşlara seslenen İnce emeklilikte yaşa takılanların sorununa değindi. Bu sorunu çözeceğini ifade eden İnce mağdurların olduğuna dikkat çekti. 30 yıl prim öde demişsin insanlar da ödemiş diyen İnce bu kişilerin mağdur edilmemesi gerektiğini dile getirdi. İnce Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda ilk olarak bu işi çözeceğini ifade etti.

Hükümet Adım Atmadı

Meclis’te görüşülen pek çok düzenleme içerisinde EYT yer almadı. İddialara göre bu konuda bir düzenleme yapılması için tasarı hazırlandı ancak bu tasarı Erdoğan tarafından kabul edilmedi. Bu sebeple de düzenlemeler yeniden rafa kaldırıldı.

Kanunların geri yürütülmesinden şikayetçi olan bu kimseler sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışsalar da herhangi bir adım atılması söz konusu olmamaktadır. Bu kapsamda İnce’nin EYT’liler hakkında önemli açıklamalarda bulunması umut ışığı oldu. Seçim öncesinde dahi halklarında düzenleme yapılmayan bu kesimin mağduriyeti ise her geçen gün büyümektedir. Gerekli olan diğer tüm şartları sağlamış olan EYT’liler emekli olabilmek için sadece yaşlarını bekliyorlar. Bu bekleme süresi ise pek çoğu için son derece uzun gelmektedir. İşte bu süre zarfında ise kişiler iş bularak çalışmak istemekte ancak bu da pek çoğu için mümkün olmamaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)