CHP’nin Asgari Ücret Vaadi 2.200 Lira Oldu

Hükümet tarafından açıklanan seçim paketi içerisinde ekonomiye yönelik pek çok düzenleme yer alırken CHP de vaatlerini açıklamakta geri kalmadı.

SİYASET 04.05.2018, 10:44
CHP’nin Asgari Ücret Vaadi 2.200 Lira Oldu

Kadro ve Asgari Ücret Vaatleri

Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim vaatleri de giderek belirginleşmeye başladı. Bu kapsamda ilk olarak asgari ücret hakkında bir açıklama yapıldı. Henüz net bir rakam belirlenmese de 2.200 TL rakamının gündemde olduğunu ifade etmek gerekir.

CHP sadece asgari ücrette iyileştirmeye gitmeyecek aynı zamanda kadro alamayan taşeron işçilere de kadro verecek. KİT’lerde çalışan taşeron işçiler ile kamudaki kadro alamayan taşeron işçiler CHP’nin seçim vaatleri kapsamında yer almaktadır.

Diğer Vaatler

CHP vaatlerini daha çok ekonomi üzerinden vermeye devam ediyor. Bu kapsamda çiftçiye verilecek mazotun litresinin 2.50 lira olacağı da vaatler arasında yer almaktadır. Orman köylüleri olarak adlandırılan kimselerin genel sağlık sigortaları da devlet tarafından karşılanacak.

Üniversite öğrencilerini de ihmal etmeyen CHP, maddi yetersizlikler içerisinde bulunan öğrencilere karşılıksız burs verileceğini de dile getirdi. İyi bir eğitim almaları için öğrencilerin yurt ve ulaşım ücretlerinin karşılanması da vaatler arasında yer almaktadır.

Kredi kartı sahibi olanlar da CHP’nin vaatlerinden yararlanabilecek. Bu kapsamda kredi ve kredi kartı faizlerinin %80’i silinecek. Böylelikle vatandaşların ve esnafların üzerindeki yükler de kaldırılmış olacak.

CHP bu vaatlerini ilerleyen dönemler içerisinde meydanlarda daha gür bir sesle dillendirmeye de başlayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)