CHP’li Vekil Erdoğan’ı Ziyaret Etti

CHP’li milletvekili İlhan Kesici Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Külliye’de ziyaret etti.

SİYASET 15.07.2018, 09:13
CHP’li Vekil Erdoğan’ı Ziyaret Etti

Sosyal Medyadan Tebrik Etmişti

24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve kazanan kimseleri tebrik eden İlhan Kesici CHP’liler tarafından da büyük tepkilere maruz kalmıştı. 25 Haziran sabahı tebrik mesajlarını ileten Kesici aynı zamanda yüz yüze görüşmek için de talepte bulunmuştu. Randevunun 14 Temmuz tarihine verildiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun Haberi Var

CHP’li İlhan Kesici gerçekleştirdiği bu ziyaretin tebrik amaçlı olduğunu ifade etti. Ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu ziyaretten haberdar olduğunu ifade etti. CHP ile AK Parti arasında seçim sürecinde yaşanan sert atışmalar sebebiyle soğuk bir ortam oluşmuştu. Ancak bu ziyaretin bir nebze de olsa buzları eritmesi bekleniyor.

CHP’li İlhan Kesici 25 Haziran sabahında paylaştığı Twiti ile tepkileri toplamıştı. Zira halen daha muhalefet cephesinden seçim sonuçları ile alakalı olarak çeşitli iddialar gündeme atılırken Kesici Erdoğan’ı bizzat tebrik etmişti. İktidar yanlıları ise Kesici’nin bu davranışını olumlu karşılamışlardı.

24 Haziran seçimleri sonrasında CHP içerisinde de muhalif sesler yükselmeye başlamış ve kurultay çağrıları yapılmaya başlamıştı. Özellikle Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin bu süreçte nasıl davranacağı merak ediliyordu. İddialara göre ise İnce’nin belediye başkanlığı için aday gösterilmesinin söz konusu olduğu belirtiliyor. Ancak bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapılmadığını da ifade etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)