CHP’li Tüzün: Kurultay İçin Yeterli İmza Toplandı

CHP’de seçimli olağanüstü kurultay için imza toplayan başlayan muhalifler yeterli imza sayısına ulaştı.

SİYASET 24.07.2018, 21:08
CHP’li Tüzün: Kurultay İçin Yeterli İmza Toplandı

625 İmzaya Ulaşıldı

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin %30’luk psikolojik barajını aşan Muharrem İnce ve beraberindekiler partide değişim rüzgarı başlatmak için imza toplamaya başlamıştı. Seçimli olağanüstü kurultayın toplanmasını isteyen muhalifler noter aracılığı ile imza veriyordu. Parti içinde yeterli imza sayısına ulaşılıp ulaşılmayacağı tartışılırken CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Tüzün kurultay için gerekli imza sayısına ulaşıldığını açıkladı. İmzlaarı görmek isteyen MYK üyelerinin yarın 11.00’a kadar değil, diledikleri saatte imzaları görebileceğini ifade etti. İmza verme süresinin Pazartesi günü 17.00’a kadar devam edeceğini ve imza verilebileceğini de hatırlattı.

CHP içtüzüğüne göre seçimli olağanüstü kurultaya gidilebilmesi için partideki delegelerin en az yarısının noter aracılığı ile imza vermesi gerekiyor. Bu sayının 625 olduğu ifade ediliyordu. Tüzün’ün açıklamalarına göre gerekli imza sayısı olan 625’e ulaşıldı.

Kılıçdaroğlu: Partide Değişim Olacak

Parti içinde imza toplanması ve kurultaya gidilmesi çalışmaları sorulan Kılıçdaroğlu, değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu hatırlattı ve yeni dönemde partide ciddi değişiklikler olacağını ifade etti. Kılıçdaroğlu son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan partinin CHP olduğunu aktardı. Partiyi tüm Türkiye’de konuşulur hale getirdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, geniş çevrelerde tartışılmasını sağladıklarını belirtti. Ülkeye demokrasi gelmesi için mücadele vermeye devam ettiklerini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)