CHP’den Cumhurbaşkanına Tam Destek

Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan polemikler devam ederken CHP darbe iddialarına ilişkin Erdoğan’a tam destek verdiklerini açıkladı.

SİYASET 20.02.2020, 13:42
CHP’den Cumhurbaşkanına Tam Destek

Son günlerde gündeme gelen ve yoğun bir şekilde tartışılmaya başlayan darbe iddialarına sert tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "bu vakitten sonra Türkiye’de ya da dünyada hiçbir gücün ya da topluluğun, ne asker ne sivil, kimsenin darbe yapmayı aklından bile geçirmesi uyarısını yaptı. Seçilmiş Cumhurbaşkanını kimse makamından indiremeyeceğini ve bunu sadece seçimle halk tarafından yapılabileceğini ifade ettiği görüldü.

CHP’nin bu açıklamalarının maltında ise son dönemde tekrar darbe girişimi olacak iddialarının yattığı ifade ediliyor. CHP milletvekillerinin bu tavrı ise son dönemde oldukça ısınan siyasette bir nebze de olsa iyimserlik getireceği ifade ediliyor.

Bu Ülkede Bir Daha Darbe Yapılamaz

Başta CHP ve İyi Parti olmak üzere muhalefet partileri tek ses bir şekilde bu ülkede bir daha darbe olamayacağını bu halkın buna kesinlikle izin vermeyeceğini ifade ediyorlar. Son dönemde tekrar bazı kesimlerin darbe girişimi hazırlığında olduğuna dair bazı iddialar ortaya atılmış ve Ak Parti tarafından da bu iddiaların oldukça ciddiye alındığı görülüyor.

Ortaya atılan iddialar sonrasında MİT ve Polis teşkilatının hummalı bir çalışma başlattığı ve ortaya atılan iddiaları ciddiyetle araştırdıkları bilgisi veriliyor. Bazı kesimler ise darbe söylentilerinin ekonomi ve dış siyasette yaşanan olumsuz gelişmeleri gündemden düşürmek için ortaya atıldığını ifade ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)