CHP’de Yerel Seçimler İçin İttifak Çalışmaları

Her ne kadar yerel seçimlerde ittifak yapılmayacağının açıklasa da kapalı kapılar ardından yerel seçim çalışmalarına başlamış görünmektedir.

SİYASET 09.09.2018, 15:25
CHP’de Yerel Seçimler İçin İttifak Çalışmaları

CHP kurmayları daha önce yaptıkları açıklamada yerel seçimlerde herhangi bir ittifak içinde olmayacaklarının ifade etmişlerdi. Bu açıklamalara rağmen özellikle son dönemde MHP ve Ak Parti arasında genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimindeki ittifakın bir benzerinin yerel seçimlerde de yapılabileceği yönündeki açıklamalar sonucunda Hem sahip olduğu belediyeleri kaybetmek istemeyen hem de yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP ittifak arayışlarına hız vermiş durumdadır.

Olası MHP ve Ak Parti İttifakında 8 Kayıp

CHP yerel seçim startını vererek yerel seçimlerle ilgili kapsamlı bir rapor hazırladı. Bu rapor doğrultusunda olası MHP ve Ak Parti ittifakında şuan CHP elinde bulunan belediyelerde en az 8 ile 10 tanesinin kaybedileceği belirtilmiştir. Parti için yapılan değerlendirmelerde İyi Parti ile yapılacak olası bir ittifakta ise bu kayıpların minimum seviyede kalacağı ifade edilmektedir. Hatta birkaç büyük şehrin alınmasının sürpriz olmayacağı raporlarda ifade edilmektedir.

Hedefte Ankara Ve İstanbul Var

CHP halk tarafından sevilen güçlü adaylar çıkarılması ve iyi parti ile olası ittifakta özellikle ekonomik verilerde dikkate alınarak İstanbul ve Ankara’nın alınabileceğini sunulan raporda ifade edilmektedir. Bu anlamda başta İYİ Parti olmak üzere yapılacak ittifakların bu yerel seçimde belirleyici rolde olacağı ifade edilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@