CHP’de Sular Durulmuyor

Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aradığının bulamayan ve diğer seçimlere göre oy kaybı yaşanan CHP’de hareketlilik devam ediyor.

SİYASET 08.07.2018, 14:40
CHP’de Sular Durulmuyor

Hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarıyı yakalayamayan ve milletvekili seçimlerinde geçen seçime göre hatırı sayılır bir oranda oy kaybı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisinde sular bir türlü durulmak bilmiyor.

Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmesine rağmen aldığı 30,67 oy oranı ile partisinin yaklaşık 9 puan üzerinde oy alan Muharrem İnce partide değişimin şart olduğunu ve Genel Başkanlık için ihtiyaç duyulduğunda aday olacağını söylemesi sonrası parti içinde saflar belli olmaya başladı. Özellik değişim isteyen kesimin ise ilk defa bu kadar gür ve istekli çıkmaya başladığı görülmektedir.

30 İl Başkanlığından İnce’ye Destek

CHP içerisinde ise kurultayın söz konusu olmadığı gerekli imzaların toplanması halinde yapılacağı yönünde açıklamalar geldi. Özellikle bugüne kadar 30 CHP il başkanı kurultaya gidilmesi ve kurultayda Muharrem İnce’ye destek verdikleri yönünde açıklamalarda bulunulmuştur.

Muharrem İnce’ye destek veren bir kesim ise hala sessizliğini korumakta olduğu görülmektedir. Bu kesimin sessiz olmasında ise özellikle parti için iktidar kavgasının yaklaşın yerel seçimler öncesi partiye zarar vereceği düşüncesi hâkim görünmektedir. Yine önümüzdeki günlerde daha fazla sayıda İl başkanlığının CHP kurultayı talebinde bulunacağı ve yerel seçimlerden önce yeterli imza toplanarak kurultaya gidilmesinin oldukça muhtemel olduğu yönünden kuvvetli işaretler görülmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)