CHP’de İmza Sayısına Ulaşıldı Mı?

CHP’de olağanüstü kurultay için imzalar toplandı, genel merkeze teslim edildi ancak tartışmalar dinmedi.

SİYASET 03.08.2018, 22:42
CHP’de İmza Sayısına Ulaşıldı Mı?

“Noter Onaylı Yeterli Sayıda İmza Yok”

CHP Genel Başkan yardımcısı Muharrem Erkek kurultay tartışmaları için açıklama yaptı.  Olağanüstü kurultay talep eden delegelerin evrakları genel merkeze sunduğunu söyledi. Şu anda genel merkez yazı işleri tarafından noter onaylı belgelerin dökümünün devam ettiğini söyledi. İncelemeler tamamlandıktan sonra ayrıntılı bilgi sunulacağını belirtti.

Erkek, ilk incelemede yeterli imza sayısına ulaşılmadığını ifade etti. Ancak incelemelerin devam ettiğini ve fotokopileri başka notere onaylatılan belgeler olduğunu aktardı. Sayı dökümünün yetkililer tarafından yapılmaya devam ettiğini söyledi.

“Yerel Seçimlere Odaklanmalıyız”

Delege sayısının sorulması ile 1242 delege olduğunu söyleyen Erkek, 15 günlük yasal süre içinde geri çekilen imzalar olduğunu da belirtti. Bu imzalar ile ilgili de gerekli hesaplamaların yapılması ile yeterli imza varsa kurultay olacağını söyledi. İlk izlenimlerinin yeterli imzanın toplanmadığı yönünde olduğunu aktardı. İncelemeler sona erdikten sonra ise kurultay olup olmayacağı belli olacak.

Kendilerine noter kanalıyla tebliğ edilen imza sayısının 1-2 olduğunu söyleyen Erkek, sayının düşük olduğunu belirtti. CHP’nin partiyi tartışmak için kurultay girişimi olup olmayacağı sorusuna Erkek, önemli olan delegelerin iradesinin olduğunu söyledi. Önümüzde yerel seçimler ve ağırlaşan sorunlar var diyen Erkek, olağanüstü kurultay sürecinin tamamlanıp CHP olarak önemli çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)