CHPde İmza Krizi Devam Ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi delegeleri tarafından olağanüstü kurultay için toplanan imzaların sayısının ne kadar olduğu iki tarafa göre de değişiyor.

SİYASET 21.07.2018, 09:57
CHPde İmza Krizi Devam Ediyor

İmzalar Sayılamadı

CHP delegelerinin yarısından fazlasının imzası ile olağanüstü kurultay toplanabilmesi mümkün olacak iken bunun için Muharrem İnce cephesi çalışmalara başladı. Gün gün sayı vererek basın açıklaması yapan İnce cephesine karşılık olarak genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu cephesi de bu rakamların gerçek olmadığını ifade ediyor.

Son olarak gerekli olan 600 imzanın toplandığı iddiası ortaya atılırken karşı cepheden yalanlama geldi. Kimlerin imza verdiğinin liste ile belli olduğu ifade edilirken toplam sayının 470’i geçemeyeceği de belirtildi. 24 Haziran seçimleri öncesinde gerçekleştirilen kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce’den fazla oy alarak yeniden genel başkanlığa seçilmişti. Ancak İnce’nin 24 Haziran performansının ardından gözler yeniden İnce’ye çevrildi.

Tepkiler Yükseliyor

İnce ile Kılıçdaroğlu taraftarları arasında yaşanan bu atışmaların partiye zarar verdiği görüşünü taşıyan kimseler ise bu tartışmalara biran evvel son verilmesini istiyor. Zira önümüzde yaklaşan yerel seçimlerin olması partinin birlikte görüntü vermesini gerektiriyor. Buna karşılık imza süreçlerinde sona yaklaşılmış olması da bu süreçten dönülmesinin ne kadar zorlaştığını gösteriyor.

Önümüzdeki günlerde sürecin tamamlanmasının ardından olağanüstü kurultay toplanıp toplanmayacağı da netlik kazanacak. Ardından da CHP’nin genel başkanının değişip değişmeyeceği de kurultay gerçekleşirse sonucunda ortaya çıkacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)