CHP’de 59 İl Başkanından Kurultay Açıklaması

Büyükşehir il başkanlarının da aralarında bulunduğu 59 CHP il başkanı basın açıklaması yaparak kurultay tartışmalarını doğru bulmadıklarını ifade etti.

SİYASET 26.07.2018, 19:57
CHP’de 59 İl Başkanından Kurultay Açıklaması

Kurultay Tartışmalarının Zamanı Değil

Aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir il başkanlarının da olduğu 59 CHP’li il başkanı yazılı açıklama yaptı. Ortak basın açıklamasının sözcülüğünü yapan CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, kamuoyu önünde yürütülen olağanüstü kurultay süreci ve imza tartışmalarının partiye zarar verdiğini ifade etti. OHAL’i kalıcı hale getiren iktidarın uygulamaları ortadayken partide kurultaya gidilmesinin sadece tek adam rejimini memnun edeceği vurgulandı.

Bir parti devleti haline gelen ülkemizde sözde OHAL kaldırılırken, 15 kanunda değişiklik yapılarak OHAL’in olağanlaştırılması hatırlatıldı. Böyle bir zeminde kamuoyu önünde, sosyal medyada yürütülen imza sürecinin partiye zarar verdiği ifade edildi.  Kurultay sürecinin demokratik bir hak olduğu ancak basına kapalı olarak parti içinde yapılması gerektiği aktarıldı. CHP’nin içinde bulunduğu sürecin tek adam yönetimi ve yandaşları tarafından keyifle izlendiği belirtildi. Güvener parti içinde birlik beraberlik çağrısını yineledi.

Muharrem İnce Açıklamalara Ne Dedi?

Muharrem İnce 59 il başkanının açıklamasından sonra yorumda bulundu. Açıklamlarda genel olarak olağanüstü kurultaya gerek olmadığı, olacaksa bile kamuoyu önünde tartışmalar yapılmaması söylenmişti. Partideki gelişmeleri ibretle ve üzülerek izlediğini beyan etti. Koltuğa oturanların kalkmamak için her yolu denediğini söyleyen İnce, yine de umudun galip geleceğini ve değişimin yakın olduğunu söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)