CHP Yerel Seçimlerde Halkla İttifak Yapacak

CHP’li Seyit Torun yerel seçimlerde ittifakın halkla yapılacağını ve derman belediyeciliğinin ortaya konulacağını söyledi.

SİYASET 08.09.2018, 19:34 09.09.2018, 00:07
CHP Yerel Seçimlerde Halkla İttifak Yapacak

CHP’de Yerel Seçim Gündemi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde yerel seçimleri konuşmak üzere toplandı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun toplantıda açıklamalarda bulundu.

Yağmacı ve betoncu AK Partinin işinin bittiğini söyleyen Torun, şimdi ise bu durumdan kurtulmak için çabaladıklarını söyledi. Seçimi kazanamama korku ve endişesi içinde ittifak arayışında olduklarını belirtti. AK Partide ülkeyi kötü yönetmenin korkusunun yaşandığını aktardı. Belediyecilikte AK Parti dönemi bittiğini söyleyen Torun, her partiden vatandaşla tabanda ittifak yapılacağını söyledi.

CHP’nin derman belediyeciliği yapacağını söyleyen Torun, kentlerin artık toplumsal sözleşme ile idare edileceğini söyledi. Ayrıştırıcı değil, kucaklayıcı olacaklarını belirtti. AKP’nin çok kalp kırdığını bildiği için gönül belediyeciliğinden söz ettiğini ancak vatandaşın kandırılmaya doyduğunu aktardı.

Çözüm CHP

AK Parti ile MHP ittifak kursa da vatandaşın tabanda CHP ile ittifak kuracağını söyleyen Torun, çözümün AK Parti için bittiğini ve CHP olduğunu söyledi. Bahçeli’nin korku içinde ittifakı devam ettirme çabasında olduğunu belirtti.

Adaylarını bugüne kadar ortaya koydukları performanslara göre değerlendireceklerini söyleyen Torun, peyderpey adayları açıklayacaklarını belirtti. CHP dışında bir adayla görüşmelerinin olmadığını, ancak olmayacağı anlamına gelmediğini söyledi. Adayların tespitinde ön seçim yapılacağını ve anketlerle destekleneceğini belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@