CHP Seçim Beyannamesini Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan erken seçim için seçim beyannamesi açıkladı.

SİYASET 27.05.2018, 01:32
CHP Seçim Beyannamesini Açıkladı

Seçim Sloganları

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan seçim beyannamesinde milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimleri için ayrı ayrı sloganlar açıklandı. “Hepimizin cumhurbaşkanı” ve “millet için geliyoruz” sloganlarını kullanacak olan CHP iktidar olmaları halinde yapacaklarına da değindi.

Çözülmesi Gereken Konular

CHP ülkemizin sahip olduğu 5 önemli soruna dikkat çekti. Bu kapsamda ilk sırada hak, hukuk ve adalet başlığı yer aldı. Bu başlık altında yargının tarafsız hale getirileceği ve OHAL’in kaldırılacağı vaatleri de yer aldı.

İkinci sırada eğitim, üçüncü sırada ekonomi, dördüncü sırada toplumsal barış ve son sırada da dış politika yer aldı.

CHP sadece sorunları sıralamakla yetinmedi ayrıca çözümlerini de belirtti. Bunun yanı sıra uygulayacakları 2 dev projeden de bahseden CHP her bir coğrafi bölge için hedeflerini de belirledi. Ağırlıklı olarak işsizlik ve ekonomik sorunların üzerinde duruldu.

Asgari Ücret 2.200 Lira Olacak

CHP’nin vaatleri arasında önemli yer tutan bir husus da asgari ücret oldu. bu kapsamda asgari ücretin 2.200 lira yapılacağının vaadi verildi. Çiftçilere mazot 3 liradan verilecek diyen CHP, zeytin üreticilerine de kilogram başına 1 lira destek vereceklerini belirtti. Dikkat çeken vaatlerden birisi de her vatandaşa 2 GB’a kadar ücretsiz internet hakkı sağlanması oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)