CHP'li Tezcan: İmza Toplanamayacak

Olağanüstü kurultay söylentileri ile gündeme gelen CHP'nin sözcüsü Bülent Tezcan kurultay delegelerinde imza için kuvvetli bir irade olmadığını belirtti.

SİYASET 16.07.2018, 23:26
CHP'li Tezcan: İmza Toplanamayacak

15 Gün İçinde Netleşecek

CHP sözcüsü Bülent Tezcan olağanüstü kurultaya gidebilmenin tek yolunun kurultay delegelerinin %51'inin imzası olduğunu ifade etti. Kurultay delegelerinde de bu yönde bir irade olmadığını ifade eden Tezcan 15 gün içerisinde bu durumun netlik kazanacağını da dile getirdi.

Taban da İstemiyor

Sözcü Tezcan sadece kurultay delegelerinin değil aynı zamanda parti tabanının da olağanüstü kurultay istemediğini ifade etti. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde tüm odak noktasının seçime verilmesi gerektiği düşünülüyor. Ancak bir taraftan da Muharrem İnce'nin yakaladığı ivmenin bozulmadan devam etmesi için kan değişikliği yapılmasını isteyenler de bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise kurultay toplanmasına karşı tepkili duruşunu sergiliyor ve yüzde 51'in bulunamayacağını öngörüyor.

2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde de partinin kan kaybetmemesi için gerekli tedbirler üzerinde yoğunlaşılıyor. Böylelikle 24 Haziran seçimlerinde güç kaybeden CHP'nin yerel seçimlerden daha güçlü bir şekilde çıkması hedefleniyor. Ayrıca AKP ile MHP arasındaki ittifakın yerel seçimlerde de devam edecek olması CHP'nin daha aktif bir politika izlemesi gerektiğini gösteriyor. Bu sebeple kurultay belirsizliğinin biran evvel ortadan kalkması gerekiyor. Bunun için CHP sözcüsü Bülent Tezcan 15 günlük süre vererek çerçeveyi çizdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)