CHP, Kurultayın Toplanma Kararının Verilmesi İçin MYK’ya Yetki Verdi

Korona virüs vakalarından sonra CHP kurultayının toplanıp toplanmama kararının alınması için MYK’ya yetki verildi.

SİYASET 14.03.2020, 22:32
CHP, Kurultayın Toplanma Kararının Verilmesi İçin MYK’ya Yetki Verdi

37. Olağan Kurul Toplanacak mı?

Korona virüs için önlemler alınmaya başlanalı birkaç gün oldu. Bu önlemler sadece eğitim ya da sosyal hayatta alınmadı. Siyasette de pek çok önlem alındı. AKP hem Kızılcahamam kampını hem de kurultayı iptal etme kararı aldı. 

CHP parti meclisi toplanarak önlemleri görüştü. Parti meclisinde öncelikle korona virüs ile ilgili bir doktor tarafından sunum yapıldı. Sonrasında alınacak olan önlemler görüşüldü. Bu önlemlerden sonraki gündem ise parti olağan kurulunun yapılıp yapılmayacağı oldu. 

Bu gelişmelerden sonra CHP de karar verme aşamasında. 28.29 Mart’ta yapılacak 37. Olağan Genel Kurul için değerlendirmeler yapılıyor. Parti meclisinin yapılmaması, halka kapalı yapılması ya da önlem alınmak şartıyla halka açık yapılması gibi kararlar değerlendiriliyor. Ancak henüz karar alınamadı ve karar verme yetkisi CHP Merkez Yönetim Kuruluna bırakıldı. 

Termal Kamera Sipariş Edildi

Parti olarak alınacak önlemler kapsamında termal kameralar sipariş edildi. Bu kameralar parti merkezlerine takılacak ve giriş çıkışlar kontrol edilecektir. Daha önce havalimanlarında kullanılmasıyla aşina olduğumuz bu kameralar yüksek ateşi teşhis etmektedir. Böylece virüs tehdidi olan kişiler belirlenecek ve önlem alınacaktır. Bunun gibi diğer önlemler de alınmaya devam edecek. Önümüzdeki günlerde olağan kurul için verilen karar da kamuoyuna açıklanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)