CHP İstanbul Kongresi Yapıldı

Son zamanlarda sürekli bir şekilde kavgalar ile anılan CHP kongreleri son olarak İstanbul’da düzenlenen kongre ile yeniden gerilimlere sahne oldu.

SİYASET 13.01.2018, 21:55
CHP İstanbul Kongresi Yapıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu kongrede yer alırken bir de konuşma yaptı. Konuşmasında hedef tahtasına sıklıkla hükümeti yerleştiren Kılıçdaroğlu AYM’nin son kararı hakkında da konuştu.

O Zaman Mahkemeleri Kapat Gitsin

AYM dosyanın içeriğini bilmiyor dosya ilk derece mahkemesinde şeklinde açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasına eleştiri yönelten Kılıçdaroğlu o halde mahkemeleri kapatın dedi. Boşuna kilometrelerce yol yürümediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu yargı sisteminin iflas ettiğini ifade etti. 

İstanbul Kritik Bir Şehir

İstanbul’un seçimlerde son derece önem arz ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu bu kapsamda İstanbul’a ihanet edenlerle değil İstanbul’a aşık olanlar ile yürüyeceklerini dile getirdi. Ayrıca bazı kimselerin biz yerine ben mücadelesine girdiklerini de ifade eden Kılıçdaroğlu bunun kültürümüzde yerinin olmadığını belirtti.

Yargının yanı sıra eğitim sisteminde de ciddi sorunlar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu kimsenin eğitim sistemine güvenmediğini belirtti. Bir gün sabah kalkınca sistem değişiyorsa böyle bir sistem yok demektir diyen Kılıçdaroğlu CHP’nin sadece eleştirmediğini çözüm de ürettiğini belirtti. 

Eleştirmeye devam edeceklerini de dile getiren CHP Genel Başkanı geri adım atmayacaklarını ifade etti. Şeffaf bir devlet için çalışmalarını yürüteceklerini sözlerine ekledi. Ege’deki adalar konusunda da kimsenin kendisine cevap vermediğini de hatırlattı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@