CHP EYT’liler İçin Çalıştay Toplayacak

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından yapılan açıklamada 22 Ekim Pazartesi günü TBB salonunda EYT’liler için çalıştay düzenleneceği belirtildi.

CHP EYT’liler İçin Çalıştay Toplayacak

Erdoğan Olmaz Demişti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken yaşta emeklilik düzenlemesinin getirilemeyeceğini, bunun devlete aşırı derecede yük bindireceğini belirtti. Erdoğan ile Bahçeli arasında geçen görüşmede de bu konuda mutabakata varıldı. Böylelikle konunun kapatıldığı düşünülüyordu ki CHP harekete geçti.

CHP’li Gürer yaptığı açıklamasında Pazartesi günü Türkiye Barolar Birliği salonunda çalıştay düzenleneceğini belirtti. Bu çalıştayda masaya yatırılacak olan sorunlar ve çözümleri için Meclis’te harekete geçilecek. 

MHP’nin Teklifi
Her ne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EYT’ye karşı kesin bir tavır sergilemiş olsa da MHP milletvekilleri hazırladıkları kanun teklifini o esnada Meclis’e sunmuşlardı bile. Bu teklife göre maksimum 700 bin kişinin EYT’den faydalanabileceği belirtilirken ilk etapta bunun 250-300 bin kişi ile sınırlı olacağı da aktarıldı. 

Ancak Bahçeli ile Erdoğan arasında yapılan görüşmenin bu teklifin geri çekilmesine neden olabileceğini de belirtmek gerekir. Emeklilikte yaşa takılanlar ise bu aşamadan sonra CHP’nin düzenleyeceği etkinlikleri takip edecekler. Sayıları 6 milyonu geçen EYT’liler biran evvel emekli olabilmek için geri sayım yaparken yaşanan ekonomik sıkıntılar buna müsaade etmiyor. İşte bu sebeple EYT düzenlemesinin belki de hiç hayata geçirilemeyeceğini söyleyebiliriz. Yaklaşan seçim öncesi dahi böylesi bir kararın alınmaması da buna işarettir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayırlısı diyelim
hayırlısı diyelim - 10 ay Önce

kendi milletinin sıkıntılarına vurdum duymaz. Görmezden gelinen lakin bizden olmayan milletler vatandaşına çok cömert vicdanlı. Öylesine bir tuaf ülkeyiz ne hikmetse.