CHP'de Kurultay İçin İmza Toplanıyor

Seçim sonrası gündemden düşmeyen CHP kurultay süreci için dün ilk adım toplanarak imzalar toplanmaya başlandı.

SİYASET 17.07.2018, 23:00
CHP'de Kurultay İçin İmza Toplanıyor

Olağanüstü Kurultay İçin İmza

Muharrem İnce ve ekibi tarafından düğmeye basılması üzerine CHP’de olağanüstü kurultay için imza toplanmaya başlandı. İnce’nin 5 kişilik çağrı heyeti tarafından kurultay bildirisinin açıklanması ile imzalar toplanmaya başlandı. Bildiride Kılıçdaroğlu ve yönetim anlayışının ömrünü tamamladığına dikkat çekildi. İlk imzaların alınması ile delegeler notere giderek imza verdi ve imzalar dün 350’yi geçti. İnce’ye yakın delegeler imza sayının 700’ü geçmesini bekliyor. Gerekli olan imza sayısı 625 olduğu için olağanüstü kurultayın toplanıp toplanmayacağı merak konusu.

Tezcan: Parti Tabanı Sıcak Bakmıyor

Parti Sözcüsü Bülent Tezcan gerekli olan 625 imzanın toplanamayacağını ve parti tabanının bu değişime sıcak bakmadığını belirtti. %51’in imza vermesi halinde kurultayın toplanacağını söyleyen Tezcan, edindikleri izlenimin bu sayıya ulaşılamayacağı yönünde olduğunu söyledi. kurultay delegelerinin imza vermek konusunda güçlü bir iradeleri olmadığını belirtti.

İnce’den Cumhurbaşkanına Eleştiri

CHP'li Muharrem İnce, önceki gün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamelerini twitter hesabından eleştirdi. Döviz ve enflasyondaki olumsuz gidişi hatırlatan İnce, Erdoğan’ın seçim sonrası hepsinin düşeceğini vaat ettiğini hatırlattı. Olumsuz gidişin sebebinin ise kötü yönetim olduğunu belirtti. Damadın Hazine ve Maliye Bakanı olmasının ise durumu daha da kötüleştirdiğini belirtti. Damadına ülke hazinesini emanet eden bir cumhurbaşkanına piyasaların kredi vermeyeceğini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)