Bu Kez Muharrem İnce, Erdoğan’a Tazminat Davası Açtı

Cumhurbaşkanı adayı İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri mitinginde sarf ettiği sözler nedeniyle 100 bin TL’lik tazminat davası açtı.

SİYASET 11.06.2018, 22:43
Bu Kez Muharrem İnce, Erdoğan’a Tazminat Davası Açtı

İftira ve Hakaret Davası Açtı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri mitinginde cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında bazı sözler sarf etti. İnce’nin terörle mücadele etmek yerine Edirne’ye yaptığı ziyareti eleştiren Erdoğan, İnce’ye “sen icazeti Pensilvanya’dan alıyorsun” demişti. İşte bu sözler için Muharrem İnce iftira ve hakaret nedeniyle tazminat davası açtı.

İfade Özgürlüğünün Sınırları Aşıldı

Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek yetkili Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’nde tazminat davası açtı. Erdoğan’ın konuşmasının delil olarak sunulduğu davada Erdoğan’ın sarf ettiği sözlere yer verildi. Dava dilekçesi de kamuoyu ile paylaşıldı.

Konuşmada geçen “Siz icazeti aynı yerden alıyorsunuz Pensilvanya' dan” şeklindeki ifadenin kişilik değerlerine zara verdiği, onur ve gurur kırıcı sözler olduğu ifade edildi.  Bu sözlerin ifade özgürlüğünün sınırlarını fazlasıyla açtığı ifade edildi.

Bu Sefer Davacı Muharrem İnce

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefetin pek çok konuşması ve iddiasından ötürü tazminat davaları ile karşılık veriyordu. Bu sefer davanın tarafları dikkat çekti. İftira ve hakaret nedeniyle tazminat davasının muhatabı Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. İnce, Erdoğan’ın sarf ettiği sözlerden ötürü iftira ve hakaret gerekçesi ile 100 bin TL’lik tazminat davası açtı. Erdoğan’dan henüz açıklama gelmedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)