Bozdağ’dan Erken Seçim Yanıtı

Başbakan Yardımcısı ve aynı zamanda da Hükümet Sözcüsü olan Bekir Bozdağ MHP ve AK Parti arasındaki ittifak söylemlerine ve erken seçim iddialarına yanıt verdi.

SİYASET 10.01.2018, 22:21
Bozdağ’dan Erken Seçim Yanıtı

Son olarak Devlet Bahçeli ittifak için yeşil ışık yaptığını açık bir şekilde beyan etmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da teşekkürlerini iletmiş ve görüşme yapılacağını ifade etmişti. 

Tüm bu gelişmelerin ardından ise erken seçim iddiaları yeniden gündeme gelmeye başladı. Sosyal medya başta olmak üzere birçok mecrada 15 Temmuz 2018 tarihi seçim tarihi olacak şeklinde konuşulurken siyasilerden bu yönde herhangi bir açıklama gelmedi.

Millet 16 Nisan’da Kararını Verdi

Erken seçim iddialarının asılsız olduğunu belirten Bekir Bozdağ seçim tarihinin 16 Nisan tarihinde millet tarafından belirlendiğini dile getirdi. Bu kapsamda seçim tarihi ile ilgili olarak soruların gündemde tutulmaması gerektiğini belirten Bozdağ OHAL’in uzatılmasıyla ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.

OHAL Devam Edecek

OHAL’in uzatılması ile ilgili de açıklamalar yapan Bekir Bozdağ OHAL’in 15 Temmuz sonrası FETÖ ile mücadele için ilan edildiğini ve kalkması için gereken şartların oluşmadığını dile getirdi. Bu yüzden OHAL’in uzatılacağı ve devam etmesini gerektiren şartların ortadan kalkması halinde de biran evvel kaldırılacağı ifade edildi. Demokrasiyi daha da güçlendirmek için OHAL’in gerekli olduğunu söyleyen Bozdağ hızlı kararlar ve işlemler için OHAL’in devam etmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@