Beşiktaş Belediyesi Başkanı Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Beşiktaş Belediyesi eski Başkanı Murat Hazinedar’ın yerine geçecek kişi için 11 Ocak tarihinde seçim yapıldı.

SİYASET 11.01.2018, 21:43
Beşiktaş Belediyesi Başkanı Belli Oldu

Yapılan seçim için İstanbul Valiliği’nden kişilere tebligat gönderilmişti. Tebligat gönderilen kişiler arasında Murat Hazinedar ile birlikte soruşturma dosyasında adı geçen meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi de bulunuyordu. Bu yanlışın fark edilmesi üzerine görevden alınmış olan Sipahi’ye gönderilen davetiye ikinci bir posta ile iptal edilmiş oldu.

CHP’nin Adayı Kazandı

Seçim için saat 15.00’da toplanan mecliste AKP ve CHP’nin adayları yarıştı. AKP tarafından aday gösterilen isim İsmail Akyıldız olurken CHP’nin adayı Tahir Doğaç oldu. 26 CHP meclis üyesinin 22 tanesinin oyunu alan Doğaç böylelikle yeni başkan olarak seçilmiş oldu. Böylelikle kısa süreliğine boş kalan belediye başkanı koltuğu yeniden doldurulmuş olacak. 

CHP’nin adayının kazanacağı daha önceden açık seçik belli olan bu seçimle birlikte malumun ilanı gerçekleştirilmiş oldu. Hakkında yolsuzluk iddiaları olan Hazinedar’ın görevine geri dönmesi ise aklanması ile mümkün olacak. Bu kapsamda yürütülen soruşturma neticesinde ortaya ne gibi deliller çıkacağı da merak ediliyor. 

Beşiktaş Belediyesi’ne olanlar bazı çevreler tarafından tepki ile karşılansa da CHP içerisinde de rahatsızlık duyulan bir durumun olduğu belirtiliyor. Ancak gerçekler yapılan soruşturmaların neticesinde ortaya çıkacak ve böylelikle durumun ne olduğu daha iyi anlaşılacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@