Beşiktaş Belediye Başkanı Seçilecek Tarih Belli Oldu

Beşiktaş belediye Başkanı Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılması nedeniyle, yerine seçilecek olan başkanvekili için seçim tarihi belli oldu.

SİYASET 09.01.2018, 20:05
Beşiktaş Belediye Başkanı Seçilecek Tarih Belli Oldu

Beşiktaş Belediye Meclis üyelerinin seçime katılması için davetiye gönderildi. Davetiyede valiliğin uygun gördüğü 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 15.00 seçim tarihi olarak yer aldı. Bu gün ve saatte tüm üyelerin Beşiktaş Belediyesi’nde olması istendi.

Valilik Davetiyeleri Yanlış Gönderdi

Beşiktaş Belediyesi meclis üyelerine gönderilen davetiye yanlışlıkla valilik tarafından görevden uzaklaştırılan Hazinedar ve Bağımsız Meclis Üyesi Sipahi'ye de gönderildi. Davetin Sipahi adına düzenlenmesi görülünce davet iptal edildi. Sipahi de valilik tarafından kendisine de davetiye gönderildiğini ve eline iptal yazısı ulaşmaması halinde Perşembe günü oy kullanmak üzere gideceğini açıkladı. 

Sipahi’ye de Davetiye Ulaştı

Sipahi İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırma yazısının geçen Cuma kendisine tebliğ edildiğini söyledi. Ancak bugün ise valilik tarafından gönderilen davetiyenin, kaymakamlık aracılığıyla kendisine de ulaştığını ifade etti. Şu an elinde hem görevden uzaklaştırılma, hem de belediye meclisinde oy kullanmaya davet belgelerinin bulunduğunu ifade eden Sipahi, tezatlığa dikkat çekti. 

Eğer Perşembe gününe kadar aksine bir belge eline ulaşmazsa seçimin yapılacağı 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 15.00’da başkanlık için oy kullanmak üzere belediyede olacağını ifade etti. Hazinedar’ın yerine vekalet edecek olan Beşiktaş Belediye Başkanı, Perşembe günü belediye meclisinde yapılan oylama ile seçilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@