BBP Genel Merkezi’nde Yangın Çıktı

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi binası 4.katında öğleden sonra çıkan yangın yürekleri ağza getirdi.

SİYASET 04.01.2018, 10:22
BBP Genel Merkezi’nde Yangın Çıktı

Büyük bir patlama sesiyle başlayan yangın akıllara ilk olarak bir sabotaj mı var sorusunu getirse de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici tarafından yapılan açıklamada böyle bir bilgi ve izlenim edinmedikleri ifade edildi. 

Patlamanın Nedeni

4 katlı binanın en üst katında Destici’ye ait başkanlık makamında çıkan yangının sebebi ilk belirlemelere göre klima patlaması olarak açıklandı. Olay anında bölgeden geçmekte olan polis ekiplerinin acil müdahalesi ile birlikte olayın büyümeden kontrol altına alındığını dile getiren Destici, kendisini arayan ve geçmiş olsun dileklerini ileten Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a da teşekkürlerini iletti.

Olay sırasında 3.katta divan toplantısında olduklarını ifade eden Destici aniden şiddetli bir patlama sesi ile irkildiklerini dile getirdi. Bunun üzerine makamına çıkan görevliler dumanların yükseldiğini fark etti.

2 Kişi Dumandan Etkilendi

BBP Genel Başkanı’nın kaleminde çalışan bir görevli dumanın tahliye edilmesi için camları açtığı sırada dumandan etkilendi. Yardımına diğer görevliler yetişirken bu sırada dumandan etkilenen başka kimseler de oldu. Ancak edinilen bilgilere göre herkesin sağlık durumu iyi ve hayati bir tehlike bulunmuyor. Olayla ilgili olarak yürütülen soruşturmalar neticesinde yangının sebebi net bir şekilde kamuoyuna duyurulacak. Olayda herhangi bir can kaybının yaşanmaması ise BBP camiası tarafından şükürle karşılandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@