Başbakan’ın Acılı Günü

Başbakan Binali Yıldırım 75 yaşındaki dayısının oğlu olan Abdullah Yağız’ın cenazesine katıldı.

SİYASET 04.01.2018, 10:27
Başbakan’ın Acılı Günü

Tüm ailesi adına taziyeleri kabul eden Yıldırım acılı gününde yanında olan herkese şükranlarını iletti. Şehit ve gazilerimizi de unutmayan Yıldırım, bir gün hepimizin öleceğini bu sebeple ahireti unutmamamız gerektiğini dile getirdi. 

Solunum Yetmezliği

75 yaşında hayatını kaybeden Yağız’ın solunum yetmezliği sebebiyle hayatını yitirdiği öğrenildi. Başbakan Yıldırım da cenaze namazının ardından tabuta omuz vererek merhuma karşı son görevini yerine getirdi. 

Şişli Müftüsü tarafından kıldırılan namaza protokol katılımı da hayli yüksekti. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet

Arslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin gibi daha birçok üst düzey yetkili cenazede yer aldı. 
Okmeydanı’nda yer alan Halil Rıfat Paşa Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından merhum toprağa verilmek üzere Hasdal Mezarlığı’na götürüldü. Burada defin işlemleri yapılan merhuma dualar edilerek mezarlıktan ayrılındı. 

Başbakan Yıldırım ve ailesinin bu acılı gününde vatandaş da yalnız bırakmadı ve camiyi hınca hınç doldurdular. İkindi namazının ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Şişli Müftüsü ölümün herkes için hak olduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu. Taziyeleri kabul eden Yıldırım cenaze namazının ardından ayrıldı. Herkesten Allah razı olsun diyen Başbakan Binali Yıldırım böylece acılı gününü noktalamış oldu.

Yorumlar (0)