Başbakan Yıldırım’dan Afrin Operasyonu Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım Afrin’e neden operasyon yapıldığı sorusuna cevap verdi. Terör örgütleri ile amansız mücadele ettiğimizi ifade eden Yıldırım, şimdiye kadar 82 roket atıldığını ifade etti.

SİYASET 02.02.2018, 19:40
Başbakan Yıldırım’dan Afrin Operasyonu Açıklaması

Bunun ne kadar haklı bir mücadele olduğunu gösterdiğini de belirten Yıldırım daha önceki operasyonlarımız ile bölgenin teröristlerden arındırıldığını da ifade etti. Bu operasyonun devam edeceğini ve bölgenin tamamen arındırılacağını da ifade eden Yıldırım, Türk ordusunun bölgeyi teröristlere dar edeceğini de belirtti. 

5 Vatandaşımız Vefat Etti

Afrin Operasyonu başladıktan sonra bölgede sıkışan terör grupları Hatay ve Kilis’e roket atmaya başladı. Bu kapsamda toplam 5 vatandaşımız hayatını kaybederken 10o’den fazla kişi de yaralandı ve mal kayıpları yaşandı. 

Başbakan Yıldırım bu açıklamaları yaparken Reyhanlı’ya 3 roket daha düştü. Bu roketler ile 4 vatandaşımız yaralanırken can kaybı olmadığı ifade edildi. bölgeye birçok sağlık ekibi yönlendirilirken,

Türkiye’ye atılan roket sayısı 85’e çıkmış oldu. 

Afrin Operasyonu’nun ilerlemesi ile birlikte Türkiye’nin menzilden çıkması mümkün olacaktır. Bunun için TSK var gücüyle mücadelesine devam etmektedir. umarız ki ordumuz başarılı bir şekilde zafere ulaşır. 

Bir yandan cephede savaş devam ederken bir yandan da kara propagandalar ile mücadele devam etmektedir. Bunlardan sonuncusu da PKK’nın yaptığı bir eylemi TSK’nın üzerine yıkması oldu. Ancak bu durum anında yalanlandı ve terör örgütlerinin oyunu bozuldu.

Yorumlar (0)