Başbakan Yıldırım: Terör Örgütleri İle Mücadeleyi Kesintisiz Sürdüreceğiz

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni'nde konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım’ın gündeminde Afrin operasyonu ve terör vardı.

Başbakan Yıldırım: Terör Örgütleri İle Mücadeleyi Kesintisiz Sürdüreceğiz

Yıldırım, terörle mücadelenin kesintisiz devam edeceğini söyleyerek, teröristlere de onların ağababalarına da dünyayı dar edeceği dedi. 

Şehit Ailelerine Seslendi

Başbakan Yıldırım, törende yer alan şehit ailelerine de seslendi. Bugün takdim edilecek madalyaların, şehitlerin yanında sönük kalacağını ifade eden Yıldırım, vatan uğruna fedai yetiştiren ailelere minnetlerini iletti. Şehit ve gazilerimiz sayesinde bu topraklarda yaşadığımızı hatırlattı. 

Şehit düşen her bir Mehmetçiğin, bu milletin şanlı tarihinde bir kahraman olarak yer aldığını ifade etti. Asker, polis, korucu gibi güvenlik güçlerimizin acımasız saldırılara maruz kaldığını söyleyen Yıldırım, karanlık güçlerin Türkiye’ye diz çöktürmeye çalıştığını ifade etti. Ancak Türkiye’nin terör ile mücadelesinin kesintisiz süreceğini ifade etti. 

“Can Verdik Ama Bağımsızlıktan Taviz Vermedik”

Kutlu bir medeniyetin evlatlarıyız diyen Yıldırım, biz cephede oğlunu vatana kurban olsun diye kına yakarak gönderen bir milletiz dedi. Can versek de bağımsızlığımızdan taviz vermeyiz diye de ekledi. 

Ülke içinde yapılan ayrılıkçı oyunlara da değinen Yıldırım, kardeşin kardeşe kırdırılmaya çalışıldığını ifade etti. Masum sivillerin hedef olduğunu hatırlatan Yıldırım, tüm bunlara rağmen Türkiye’nin barış ve kardeşliği dünyaya anlatan bir ülke olduğunu ifade etti. Türkiye’nin terör örgütleri ile mücadelesini kesintisiz sürdüreceğini bir kez daha ifade etti.

YORUM EKLE