Başbakan Yıldırım Kütahya’dan Seslendi

Başbakan Binali Yıldırım Kütahya AK Parti İl Kongresi’ne katıldı ve burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Seçime Hazırlık...

Başbakan Yıldırım Kütahya’dan Seslendi

16 Nisan referandumunda %70 oranında evet veren Kütahya’da konuşma yapan Başbakan Yıldırım 2019 seçimleri için de çağrıda bulundu. Özellikle AK kadınlara seslenen Yıldırım sandıkları dolduracak mıyız diyerek seslendi. 

Bizi Terör Örgütleri ile Terbiye Edemezler
Başbakan Yıldırım isim vermeden ABD’ye mesaj göndermeyi de sürdürdü. Eli kanlı terör örgütlerini kullanarak bizi tehdit eden ve terbiye etmeye çalışanların yanıldıklarını ifade eden Yıldırım bugün bu hesapla başarılı olamayacaklarını belirtti.

Başbakan Yıldırım darbe ile ekonomik tehditler ile ülkemizi dize getiremeyeceklerini belirtirken hali hazırda ekonomimizin çok güçlü olduğunu da belirtti. Dünyada büyüme rakamlarında ilk sırada yer aldığımızı da ifade eden Yıldırım bunun böyle devam edeceğini vurguladı.

Afrin Operasyonu
43 plakalı Kütahya ilinden Zeytin Dalı Harekâtı’nın 43.gününe atıfta bulunan Yıldırım kahraman ordumuzun yanında olduklarını dile getirdi. 81 milyon vatandaşımız ile dua ettiğimizi belirten Yıldırım şehitlerimiz için Allah’tan rahmet gazilerimiz için de acil şifalar temenni etti. 

Yıldırım konuşmasının ardından beraberindeki heyet ile görüşmeler gerçekleştirdi ve ardından da ilden ayrıldı. Kütahya’dan önce de Konya’da konuşma yapan Başbakan Yıldırım aynı ifadeleri kullanmış ve aynı vurgularda bulunmuştu. Yıldırım’ın gündemini ise ağırlıklı olarak Zeytin Dalı Harekâtı ve ABD oluşturmaya devam etmektedir.

YORUM EKLE