Başbakan Yıldırım, İlkokul Öğretmeninin Tabutuna Omuz Verdi

Başbakan Binali Yıldırım, 82 yaşında hayata veda eden ilkokul öğretmeni Galip Kumbar’ın cenaze törenine katıldı. Cenaze namazından sonra Yıldırım’ın tabuta omuz verdiği de görüldü.

SİYASET 01.01.2018, 23:10
Başbakan Yıldırım, İlkokul Öğretmeninin Tabutuna Omuz Verdi

Yıldırım, Öğretmenini Son Yolculuğuna Uğurladı

Başbakan Yıldırım’a ilkokulda öğretmenlik yapan Galip Kumbar, 82 yaşında hayat veda etti. Pendik Sahil Cami’sinde kılınan cenaze namazına Başbakan da katıldı. Kumbar’ın ailesi ve yakınlarına taziye dileklerini iletti. Daha sonra öğretmeninin tabutuna omuz veren Yıldırım, cenaze aracına kadar tabutu taşıdı. Kumbar’ın cenazesinin Gülsuyu Mezarlığı’na defnedildiği öğrenildi. 

Törende yalnızca Başbakan Yıldırım yoktu. İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da Yıldırım’a eşlik etti. 

İlkokul Öğretmeniydi
Mevta Galip Kumbar’ın Piri Reis İlkokulu’nda Başbakan Yıldırım’a eğitim verdiği öğrenildi. Yıldırım ve Kumbar daha önce de bir araya gelmişti. 30 Mayıs 2017’de düzenlenen iftar yemeğinde Kumbar da davetlilerden biriydi. Burada ikili uzun bir aradan sonra görüşmüştü.  

Bu yemekte konuşma yapan Yıldırım, öğretmenini de unutmamıştı. Öğretmenin öğrencileriyle birlikte olmasının ne güzel bir duygu olduğunu ifade etmişti. Bizleri bugünlere hazırlayan öğretmenlere nasıl teşekkür etsek azdır diye de eklemişti. 

İkili o günden sonra bugün cenaze töreninde buluştu. Binali Yıldırım, emektar öğretmenini son yolculuğunda da yalnız bırakmadı. Onu son yolculuğuna uğurlarken tabutuna omuz verenlerden biriydi. Cenaze töreninde ikili helallik alarak vedalaşmış oldu.

Yorumlar (0)