Bakanlar Kurulundan OHAL Kararı

Bakanlar Kurulu toplandı. Toplantı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ önemli açıklamalarda bulundu.

SİYASET 08.01.2018, 18:32 10.01.2018, 17:31
Bakanlar Kurulundan OHAL Kararı

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı.

OHAL uzatılacak. Bekir Önümüzdeki MGK'nın gündeminde muhtemelen yer alacak ve arkasından toplanan  Bakanlar Kurulu, OHAL'in uzatılmasına karar verecek. Bakanlar Kurulu Kararı sonrası Mecliste görüşülüp yürürlüğe girecek,

Bilim Sanayi Teknoloji bakanının açıklamaları sanki ön lisans mezunları kısa dönem askerlik yapacakmış şeklinde algılandı. Aslında böyle bir söz konusu değil.Hükümetimizin gündeminde ön lisans mezunları için kısa dönem askerlik çalışması yoktur dedi.

 Mor Beyin tuzağı nedeniyle Bylock'a yönlendirilmiş olup sadece Bylock kullanıcısı gibi göründüğü için görevinden uzaklaştırılmış olanların iadesi  yapılacaktır.Kurumlar çalışıyor. İki kurumdan da bilgiler gelince iade KHK'sı yayımlanacak. 11 bin 480 kişiden 2 bin 283'ü bu kapsamda,

Yunanistan'da ikinci derece iltica kurulu bir darbecinin sığınma talebini kabul etti. Karar yanlış. . Darbecileri himaye eden, demokrasi ile bağdaşmayan bir karardı. Darbecilere destek niteliğinde bir karardı. Yunanistan hükümetinin itirazı üzerine karar yeniden değerlendirildi, yürürlüğün durdurulmasına karar verildi. Memnunuz 8 darbecinin iadesini beklediğimizi bir kez daha ifade etmek isteriz.

Amerika Birleşik Devletlerinde devam eden Hakan Atilla davasına dönüştürülen Zarrap davası siyasi bir davadır. Hukuki bir dayanağı yoktur. Savcısı FETÖ'cülere destek açıklaması olan biri olduğu gibi, yargılamaları yapan hakimin organizasyonlarda konuşturulan, FETÖ ağzı ile açıklamalar yapan bir hakim. Jüri üzerinde de baskı uyguluyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@