Bakanlar Fakıbaba ve Bak Balığa Çıktı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba ile Gençlik ve Spor Bakanı Bak, çeşitli programlara katılmak üzere geldikleri Rize’de balığa çıktılar. Bakanlar birlikte tekne ile açılarak ağ attılar.

SİYASET 05.01.2018, 21:23
Bakanlar Fakıbaba ve Bak Balığa Çıktı

Balığa Çıktılar ama Boş Döndüler

Rize’de bazı ziyaretlere katılmak için gelen bakanlar Fakıbaba ile Bak, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'dan çay tarımı ve organik tarıma geçiş hakkında bilgi almak için Ardeşen Çamlıhemşin yolu üzerindeki bir çay bahçesini seçti. Daha sonra bir lokantada balıkçıların sorunlarını dinleyen bakanlar, balığa çıkma deneyimi de yaşadılar. 

"Alihan53" balıkçı teknesi ile açılan bakanlar ağ atarak balık yakalamaya çalıştılar. Ağ atıldıktan yaklaşık 1 saat sonra çekildi ancak yakalanan istavritler küçük olduğu için yeniden denize bırakıldı. 

Karadeniz’de Yaşamak Zor

Etkinlik sonrası açıklama yapan Fakıbaba, ilk kez balığa çıktığı için çok eğlendiğini ifade etti. Ancak hiçbir şey yakalayamadıklarını ve balıkçılığın zor bir meslek olduğunu söylemeden de geçemedi.

Karadeniz’de yaşamanın çaycılık ve balıkçılıkla uğraşmanın zor olduğunu söyleyen bakan, Karadeniz insanın tırnaklarıyla kazıyarak kazanç elde ettiğini ifade ederek, helal olsun dedi. 

Bakan Bak da açıklamalarda bulundu. Balıkçılık ve çay tarımı ile ilgili çok önemli bilgiler topladıklarını, bu insanların bir gününe şahitlik ettiklerini ifade etti. Balıkçıların yaşadığı ortamı, işlerini, sorunlarını yakından görme fırsatına eriştiklerini ifade etti. Karadeniz insanın çalışkanlığını da sözlerine eklemeden geçmedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@