Bakan Soylu Eleştirileri Kabul Ettiğini Açıkladı

Gazeteci Ahmet Hakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmeyi aktardı ve bakanın eleştirileri kabul ettiğini yazdı.

SİYASET 12.04.2020, 17:20
Bakan Soylu Eleştirileri Kabul Ettiğini Açıkladı

Büyük Bir Etkisinin Olacağını Düşünmüyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 saat kala ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile ilgili gazeteci Ahmet Hakan’a açıklamalarda bulundu. Açıklamaları köşesine taşıyan Hakan, Bakan Soylu’nun eleştirileri ve hatta hakaretleri alıp kabul ettiğini aktardı. Ancak diğer ülkelerde yaşanan durumlarda marketlere bir izdiham olduğunu ifade eden Bakan Soylu, marketler kapandıktan sonra bu kararı almalarının gerekçesini böyle açıkladı.

Bakan Soylu tecrübesi olmasına rağmen böylesi bir yığılmayı öngöremediğini de itiraf etti. Fakat yığılmanın sınırlı bölgelerde olduğunu belirten Bakan Soylu, dolayısıyla etkisinin büyük olacağını da beklemediğini belirtti. 

Yasak Kesinlikle Hafta İçi Devam Etmeyecek

Bakan Soylu konuşmasında yasağın hafta içi devam etmeyeceğini de belirtti. Hafta sonu alınan bu yasağın en temel nedeninin de üretim ve tedarik zincirinin zora girmemesi olduğunu açıkladı. Bu sayede hafta içi tüm süreç olduğu gibi devam edecek.

Ancak Bilim Kurulu’ndan haftanın 3 günü yasak uygulamasının getirilmesi yönünde bir tavsiye kararı alındığı da iddia ediliyor. Eğer hükümet tarafından bu karara onay verilirse uygulanması söz konusu olabilir. Bu durumda İçişleri Bakanı tarafından gerekli açıklamalar yapılmaya devam edecektir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da gün içerisinde gerekli açıklamaları yapacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)