Bakan Soylu: 3600 Ek Gösterge Çalışması Devam Ediyor

3600 ek gösterge konusundaki gelişmelerin sorulduğu İçişleri Bakanı Soylu, gerekli talimatların verildiğini söyledi.

SİYASET 21.11.2019, 22:40
Bakan Soylu: 3600 Ek Gösterge Çalışması Devam Ediyor

Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak?

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerine verilmesi vaat edilen 3600 ek gösterge ile ilgili görüşmeler yaşanmaya devam ediyor. Henüz meclise gelmediğinden yapılan çalışmalar merak ediliyor. Bu yüzden de sık sık siyasilere uzatılan mikrofonlarda 3600 ek gösterge gündemi de soruluyor. Son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soruldu. Soylu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile AKP Merkez Yönetim Kurulu toplantı sonrasında gerekli açıklamanın yapıldığını hatırlattı. Toplantı sonrasında Ömer Çelik açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı tarafından başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve Hazine ve Maliye Bakanına talimat verildiği belirtildi. Bu konu üzerinden topyekün bir çalışma başlatıldı. 

Bakan Soylu bu gelişmeleri hatırlattıktan sonra artık 3600 ek gösterge sorusunun gündeme getirilmemesi ve sorulmamasını istedi. 

Çalışmalar Ne Zaman Sona Erecek?

3600 ek gösterge üzerinde yapılan çalışmaların sona ermesi ile ayrıntılar netleşecektir. Çalışma bittikten sonra kamuoyuna açıklanacağı gibi, TBMM gündemine alındığı zaman da kamuoyu ile paylaşılabilir. Vatandaşın beklenen müjdeli haberi alması için çalışmaların tamamlanması ve yasalaşma aşamasına gelmesi gerekiyor. Ancak 3600 ek gösterge müjdensin verilmesinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen çalışmaların yeni başladığı unutulmamalıdır. Ek gösterge bekleyenler ve hatta ek gösterge çıkacağı umudu ile emekliliğini erteleyenler kısa vadede çalışmaların sonuçlanmasını istiyor.

Yorumlar (0)