Bakan Eroğlu: Özal’ı Limonata ile Zehirlediler

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Afyonkarahisar’da katıldığı muhtarlar toplantısında Turgut Özal’ın nasıl şehit edildiğini açıkladı.

SİYASET 20.06.2018, 11:18
Bakan Eroğlu: Özal’ı Limonata ile Zehirlediler

Müşavirden Dinledim

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu muhtarlarla memleketi Afyon’da bir araya geldi. Bakan Eroğlu bu toplantıda merhum Turgut Özal’ın nasıl şehit edildiğini anlattı. Özal’a yakın bir başbakan müşavirinden dinlediğini aktaran Bakan Eroğlu, Özal’ın limonatasına zehir katılarak şehit edildiğini ifade etti.

Özal’ın büyük bir düşünce adamı olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, Özal’ın şehit edildiğini belirtti. Özal’ın Türkiye neden kalkınamadı sorusunu unutmadığını ifade eden Bakan Eroğlu bu konuda kendisinin de düşündüğünü aktardı. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Almanya’nın yıkık bir halde olduğunu ancak hali hazırda ekonomide dünya devleri arasına geldiğini ifade etti. Buna karşılık ikinci dünya savaşına katılmayan Türkiye’nin gelişmesinin önünde engeller getirildiğini aktardı.

Türkiye’nin neden kalkınamadığı konusunda Özal’ın isabetli bir tespitte bulunduğunu ifade eden Bakan Eroğlu bunu da açıkladı. Özal’a göre Türkiye’nin kalkınmamasının nedenlerinin başında yabancıların Türkiye üzerinde çok dolaşması yer alıyor. Üst düzey yöneticilerin yabancılar tarafından satın alınıyor olması Türkiye’nin kalkınmasının önünde bir engel olduğu Turgut Özal tarafından ifade edilmişti. İşte Türkiye’nin daha da ileri gitmesi gerekirken geride kalmasının nedeninin bunlar olduğu Bakan Eroğlu tarafından aktarıldı. Bakan Eroğlu muhtarlar toplantısı münasebetiyle Turgut Özal’ı da böylelikle rahmetle anmış oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)