Bakan Çavuşoğlu, O İddialara Yanıt Verdi!

Terör örgütüyle masaya oturmak için ön şart konulduğu iddialarına yanıt veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu iddiaları yalandı.

SİYASET 03.01.2018, 07:42
Bakan Çavuşoğlu, O İddialara Yanıt Verdi!

Millete terör örgütünün köküne kazıyana kadar hiçbir gücün kendilerini durduramayacağına dair verdikleri sözü hatırlattı. 

O İfadeler Çarpıtılmıştı

Daha önce Çavuşoğlu’nun Alman Haber Ajansı DPA’ya verdiği bir mülakat ile ilgili haberler çıkmıştı. Bu haberlerde terör örgütü PKK ile pazarlık yapmak için bir takım ön şartlar öne sürüldüğü ifade edilmişti.

Çavuşoğlu, bu haberlere ilişkin olarak Twitter hesabından açıklama yaptı. 

Sözlerinin çarpıtıldığını söyleyen Çavuşoğlu, haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Çocuk katili terör örgütüne karşı ön şart ileri sürdüğümüz ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır ifadelerini kullandı. 

Çözüm Süreci Suiistimal Edildi

Çavuşoğlu, DPA’ya verdiği mülakatta çözüm sürecinin suiistimal edildiğini söylediğini aktardı. Bu sözlerinin çarpıtılarak servis edildiğini söyledi. vatandaşların, özellikle de Kürt vatandaşların PKK ile mücadelede sonuna kadar devam edilmesini istediklerini ifade etti. 

Alman Haber Ajansı DPA’da Çavuşoğlu’nun basın danışmanı olan Kahraman Halisçelik’in ifadelerine de değinildi. Halisçelik’in PKK silah bıraksa bile çözüm sürecinin yeniden başlayacağı anlamına gelmez ifadelerine yer verildi. Ayrıca Halisçelik, Türk vatandaşlarını öldürmeye devam eden bir terör örgütüyle yeniden masaya oturulmayacağını da ifade etmişti.  

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda bunlara benzer mesajlar verdi. PKK ile mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini sinyalini verdi. PKK ile pazarlığın söz konusu olamayacağına değindi.

Yorumlar (0)