Bakan Bozdağ’dan Kudüs Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısında Kudüs’ün İslam Dünyasının kırmızı çizgisi olduğunu vurguladı.

SİYASET 07.05.2018, 13:35
Bakan Bozdağ’dan Kudüs Açıklaması

Kudüs Kırmızı Çizgidir

Bangladeş’in başkenti Dakka’da düzenlenen toplantıda Bakan Bozdağ’ın mesajı gündeme geldi. İslam İşbirliği Teşkilatı 45. toplantısına, İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olan Türkiye’yi temsilen Bakan Bozdağ katıldı. Bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanından getirdiği selamı ileterek konuşmasına başladı.

İslami İşbirliği Teşkilatı Arabuluculuk Komisyonu kurulacağından duyduğu memnuniyeti Bozdağ belirtti. Libya’daki süreci de hatırlatarak; Libya’daki barış sürecinin desteklenmesine vurgu yaptı. Türkiye’nin bu konu ile ilgili elinden geleceğini yapacağını bir kere daha yeniledi. Bu aşamada Birleşmiş Milletler temsilcisinin çabalarının Türkiye tarafından sonuna kadar destekleneceğinin altını çizdi.

Terörün Temizlenmesi Gerektiği Vurgusu

Terör örgütlerinin coğrafyamızdan temizlenmesi gerektiği yönündeki vurgu da Bakan Bozdağ tarafından yapıldı. Bozdağ açıklamalarında bölgemiz coğrafyasında ortaya çıkan terör örgütlerinin ülkenin barış ve istikrar içerisinde yaşamasına engel olduğunu da söyledi. Her ne kadar Suriye ve Irak’ta DEAŞ kaynaklı terör çalışmaları sonlandırılmış olsa da; PKK/PYD ya da FETÖ gibi diğer terörist gruplar ile de aynı çalışmaların yapılmasını vurguladı.

Bozdağ terör konusundaki ortak çalışmaların Filistin için de devam etmesi gerektiğini belirtti. Konunun Kudüs ve Filistin halkının haklı bir davası olduğunun altını çizerek; Kudüs’ün İslam Dünyasının kırmızı çizgisi olduğunu bir kere daha yineledi. Filistin meselesi karşısında ortak hareket etmenin önemini belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)