Bakan Arslan: Önümüzdeki Ay 5 Bin PTT Personeli Alacağız

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan PTT araç teslim töreninde PTT personel alımı ile ilgili son derece önemli haberler verdi.

SİYASET 29.04.2018, 18:25
Bakan Arslan: Önümüzdeki Ay 5 Bin PTT Personeli Alacağız

5 Bin Personel Alımı Yapacak
Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan katıldığı PTT araç teslim töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan hali hazırda 42 bin personel ile 4.870 noktada hizmet verdiklerini ifade etti. Bu personellere ise önümüzdeki ay 5 bin yeni personelin ekleneceğini ve kadroların daha da güçleneceğini dile getirdi.

Seçimden Önce Alınacak
Daha önce de birçok bakanlık tarafından çok sayıda personel alımı yapılacağına ilişkin açıklamalar gelmişti. Ancak henüz hiçbir bakanlıktan alımların ne zaman ne kadar yapılacağı ile ilgili bir açıklama gelmedi. İlk açıklama Ulaştırma Bakanı’ndan geldi. Bakan Arslan’ın ifadelerine göre seçim yapılmadan evvel ilana çıkılacağı ve alımın gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Bu kapsamda yakın bir süreç içerisinde ilanın yayınlanacağını ifade edebiliriz. İlan yayınlanınca sizler de sitemizden takip edebilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz. 

Bakan Arslan yapmış olduğu konuşmasında ülke istihdamına katkıda bulunacaklarını dile getirdi. Ayrıca PTT olarak bankacılık, posta, e-ticaret ve lojistik alanlarında hizmet verdiklerini de dile getirdi. Alınacak personeller ile hizmet gücü daha da çok artacak ve daha çok insana ulaşma imkânı elde edilecek. Bakan Arslan’ın ifadelerine göre hali hazırda ülkemizin tüm ilçelerinde PTT bulunmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
hasan yalaz 3 yıl önce
Kimler başvuranilir urfa varmı