Bakan Albayrak’tan Akşener’e Tazminat Davası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e karşı 1 milyon liralık tazminat davası açacağını açıkladı.

SİYASET 23.06.2018, 00:21
Bakan Albayrak’tan Akşener’e Tazminat Davası

İftiradan İbaret

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Meral Akşener’in iddialarının iftiradan ibaret olduğunu dile getirdi. Anadolu Ajansı’nın seçim tablosu ve grafikleri 19 Haziran 2018 tarihinde TVNET kanalında yayınlandı. Ancak bu grafiklerde oy oranları 0 olarak göstermek yerine farklı oranlar ile gösterildi. 2018 seçim sonuçları adlı grafiklerde Erdoğan’ın 0yu %53 gösterildi. Böylelikle seçimlerin ilk turda neticelendirildiği gösterildi.

Bu olayın yaşanmasının ardından Meral Akşener, Berat Albayrak’ı suçlamıştı. İşte bu suçlamalara ilişkin cevap Bakan Albayrak’tan geldi. Albayrak sosyal medya hesabı üzerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e 1 milyon liralık tazminat davası açacağını açıkladı. Bu davadan gelecek geliri ise bağışlayacağını dile getirdi.

AA’dan Açıklama

Televizyon kanalında gösterilen seçim sonuçlarına ilişkin Anadolu Ajansı yetkililerinden de açıklamalar geldi. Yetkililer Anadolu Ajansı’nın tarafsız olduğunu dile getirdiler ve bu konuda inisiyatifin test yayını yapan kuruluşta olduğunu dile getirdiler. AA’nın amacının tarafsız bir şekilde olanları seyircilere aktarmak olduğu da belirtildi.

Seçimlere 4 gün kala AA’nın 2018 seçim sonuçları diyerek görsellerin paylaşılması tüm herkes tarafından tepki ile karşılandı. Seçim sonuçlarının 4 gün önceden ilan edildiği iddiaları ortaya atıldı. Ancak olayda bir kasıt olmadığı savunuldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)