Bahçeli’den Flaş İttifak Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2019 Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı Çıkarmayacaklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Destekleyeceklerini Açıkladı.

SİYASET 08.01.2018, 21:22
Bahçeli’den Flaş İttifak Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde MHP ve AK Partinin ittifak iddialarına karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konunun liderler arasında görüşülmesi gereken bir konu olduğunu ifade etmiş ve böyle bir görüşme de yapılmadığını belirtmişti. Bu konu hakkında son açıklama ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından geldi. Bahçeli basın mensuplarıyla Ankara’da gerçekleştirdiği sohbet toplantısı sırasında ittifak konusunu yeniden dillendirdi.

Erdoğan’ı Destekleriz

3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Bahçeli aday olmayacağını bizzat söylerken seçimlerde de Erdoğan’ı destekleyeceklerini dile getirdi. Bu destek neticesinde de herhangi bir bakanlık taleplerinin de olmayacağını açık bir şekilde dile getiren Bahçeli yeniden C ittifakı formülünü öne sürdü.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak yapacak partilerin aynı çatı altında girmesinin yasalaştırılmasını talep eden Bahçeli bunun yanı sıra hangi partinin de ne kadar oy aldığının bilineceği bir sistemden bahsetti.

Gül Dolduruşa Gelmemeli

Abdullah Gül hakkında da yorumda bulunan Devlet Bahçeli Gül’ün dolduruşlara gelerek aday olmaması gerektiğini dile getirdi. FETÖ ve PKK ile mücadelenin tam gaz devam etmesi gerektiğini de dile getiren Bahçeli partisinin baraj sorunu olmadığını da dile getirdi. Buna rağmen %10 barajının ağır bir baraj olduğunu ifade eden Bahçeli bunun düşürülmesi talebini yineledi. 

İttifak konusunda Erdoğan ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını belirten Bahçeli yakın bir süre içerisinde görüşme talebi olursa bunun mümkün olabileceğini de belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@