Bahçeli Yeni Göç Akınlarına Karşı Uyardı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı üzerinden İdlib ve Suriyeli göçlerine değindi.

SİYASET 09.09.2018, 14:45
Bahçeli Yeni Göç Akınlarına Karşı Uyardı

Suriyeliler Evlerine Dönmeli

Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu ifade eden Bahçeli, Suriyelilerin en kısa süre içerisinde evlerine dönmeleri gerektiği konusunda çağrıda bulundu. Medya organlarına da yansıyan güvenlik duvarlarının merdiven ile aşılması olayına karşın açıklamalarda bulunan Bahçeli, bunun milletimizin geleceğini karartacağını belirtti.

Ateşkes Kaçınılmazdır

Türkiye, İran ve Rusya arasında gerçekleştirilen üçlü zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ateşkes konusu dile getirilmişti. Bu konuda Rusya ateşkes tesis edilmesi konusuna mesafeli dursa da Devlet Bahçeli ateşkesin kaçınılmaz bir zorunluluk olduğunu ifade etti. Beka düzeyinde bir gereklilik olduğunu belirten Bahçeli, Esad ve Rusya’nın ateşkesi engelleyici her türlü tavırdan kaçınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Türkiye, İran ve Rusya arasında gerçekleştirilen toplantıda Putin ateşkes ilan edilmemesi için mazeretler ileri sunmuştu. Bölgedeki aktörlerin sadece bu 3 ülke ile sınırlı olmaması da ateşkes tesisini bir hayli zorlaştırmaktadır. Nitekim daha önce ilan edilen ateşkesler de farklı unsurların teşebbüsleri ile bozulmuştu. Bu konuda ABD ve Suriye’nin masada olmaması tam manasıyla ateşkes tesis edilmesini engelliyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye’nin geleceği konusunda Suriye halkının belirleyici olması gerektiğini de ifade etti. Bu sebeple Suriyelilerin evlerine güvenli bir şekilde dönmelerinin önemli olduğuna vurgu yaptı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@