Bahçeli'nin Gündeminde Yine Af Vardı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli iktidar adım atarsa ramazan bayramı öncesinde af çıkmasının yararlı olacağını ifade etti.

SİYASET 02.06.2018, 15:55
Bahçeli'nin Gündeminde Yine Af Vardı!

Bahçeli Tutuklu Yakınlarını Kabul Etti

MHP lideri Bahçeli parti genel merkezinde Mahkum Yakınları Derneği Enver Yılmaz ve tutuklu yakınlarını kabul etti. Bu ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Bahçeli, af konusunda yeniden ısrar etti. Bu konuda MHP olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Bahçeli bu konuda hükümete çağrı yaptı.

Şu anda cezaevlerinde 235 bin kadar mahkum ve tutuklu olduğunu belirten Bahçeli, bunların çoğunun kader mahkumu olduğunu ifade etti. Cezaevi şartlarının bu kadar kalabalığı kaldıracak kapasitede olmadığını söyleyen Bahçeli, yeni dönemde yeni Türkiye’de değişiklik gerektiğini ifade etti. Yeni sistemde en köklü değişikliğin toplumu huzura kavuşturmak olduğunu söyleyen Bahçeli, bunun için kader mahkumları ile ailelerini buluşturmaları gerektiğini söyledi.

Ramazan Bayramı Öncesi İçin Çağrı Yaptı

MHP olarak bu değişikliği yapacak sayısal güçleri olmadığı için Bahçeli iktidara çağrıda bulundu. Ramazan bayramı öncesinde adım atılırsa ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Konuyu istismar ya da siyaset için kullanmadıklarını söyleyen Bahçeli, geçmiş dönemde çok sayıda af çıktığını hatırlattı. Yeni dönemde de af çıkması gerektiğini söyleyen Bahçeli bütün siyasi partilerin destek vermesini istedi. Bu açıklamalardan ötürü Mahkum Yakınları Derneği Enver Yılmaz, MHP liderine teşekkürlerini iletti. Aileler ile Bahçeli görüşme sonunda fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)