Ali Babacan’dan Hızlı Olunması İsteği Geldi

Son dönemde parti kurma çalışmalarına tekrar hız veren Ali Babacan yaşanan gecikmeden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek kurmaylarından hızlı olunması talebinde bulundu.

SİYASET 23.02.2020, 17:59
Ali Babacan’dan Hızlı Olunması İsteği Geldi

Türkiye son dönemde askeri, politik ve ekonomik açıdan son derece hareketli günler geçiriyor. Dış siyasette İdlip sorunu çözülmeye çalışılırken bir yandan da Doğu Akdeniz’de petrol arama çalışmalarına tüm engellemelere rağmen devam ediliyor. İç siyasette ise 15 Temmuz darbesi ve gelecek dönem de de darbe girişimi olup olmayacağı yönünde tartışmaların arttığı görülüyor.

Ayrıca ekonomik anlamda 2020 yılının beklentileri henüz karşılayamaması ile birlikte kulislerde seçim konusunun tekrar iddiaların arttığı görülüyor. Tüm bu ortamda olası bir seçime daha iyi hazırlanabilmek ve halka kendinin daha iyi ifade edebilmek isteyen Ali Babacan bir an önce parti kurma çalışmalarının bitirilerek sahaya inmeyi planlıyor.

Abdullah Gül Devreye Girdi İddiası

Ali Babacan’ın partisinin resmi olarak kuruluşunda yaşanan gecikme nedenlerinden biri olarak bazı isimlerin partiye gelme noktasında ikna edilememesi olduğu konuşuluyor. Siyaset sahnesine oldukça iddialı bir giriş yapmak isteyen Ali Babacan’ın partide olmasının istediği fakat ikna edemediği kişiler için ise eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün devreye girdiği ve ikna çalışmalarına başladığı konuşuluyor.

Ali Babacan parti kurulması süresinde yaşanan aksaklıkların giderilerek Mart ayında partinin kesin olarak kurulması talimatını verdiği ifade ediliyor. Ali Babacan’ın kuracağı partinin başarılı olup olmamasının Türk siyasi tarihine büyük bir etki yapabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)