Akşener’in Evine Korona Virüs Girdi

Meral Akşener’in evdeki yardımcılarından birinde korona virüs çıkması üzerine test yaptıran Akşener’in sonucu negatif çıktı.

SİYASET 06.04.2020, 21:27
Akşener’in Evine Korona Virüs Girdi

Virüs, Akşener’i Teğet Geçti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüs vakasının ülkemizde de görülmesi ile birlikte tüm programını değiştirerek evine kapandı. İlk vaka açıklandığında Tekirdağ’da olan Akşener, programını keserek Ankara’daki evine döndü. İlk iş olarak Akşener dahil olmak üzere parti kuruluna korona virüs test yapıldı ve sonuçlar negatif çıktı. Sonrasında tüm partililer eve kapanarak gönüllü karantinaya uydu. 

O zamandan beri de Akşener, mümkün olduğunca evde kalıyor ve işlerini elektronik ortamda hallediyor. Görüşmelerini görüntülü olarak yapmayı tercih ediyor. Hatta bağışıklığını güçlendirmesi için beslenme programını bile değiştirdi. Evin alışverişini gerekli kurallara uyarak eşinin yaptığını açıkladı. Ancak son açıklamasında evlerine korona virüs girdiğini kamuoyu ile paylaştı. 

Çalışanında Kovid 19 Çıktı

Akşener, kısa süre önce evdeki yardımcılarından birinin kovid 19 belirtileri göstermesi nedeniyle hastaneye götürüldüğünü ve testinin pozitif çıktığını açıkladı. 20 yıldır yanlarında çalışan yardımcıları şu anda tedavi görüyor. Yaşanan bu olaydan sonra Akşener ve evdeki herkes yeniden test yaptırdı. Bu test sonuçları da negatif çıktı. Akşener ve ailesinin sağlık durumu iyi.

Siyasiler gündeme ara vererek evlerine kapandı ve virüsün en kısa sürede kontrol altına alınması için gerekli çalışmalar yapılmaya devam ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ben 7 yıldır bu işin içindeyim kamuda çalışmak istiyorum nasıl kamuda iş baslayabilirim 1 yıl önce
Ben 7 yıldır õzel sektörde çalışıyorum kamuda devem etmek istiyorum kamu sektöründe nasıl ise gire bilirim yardımcı olnlzl rica ediyorum